Отглеждане на лозя. Няма повече мистерии

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Хубав знак за успешната операция е появата на влага върху калема, което показва, че резникът е получил хранителни вещества от подложката.

Присаждането е един от предпочитаните начини за размножаване на лозите от някои стопани и те го използват, когато желаят да коригират сорта, който отглеждат или пък сами да си произведат облагороден посадъчен материал.

През есента за отлично разрохкване могат да се използват култиватори за слято култивиране с двустранни стреловидни или с плоскорезни лемежи.

Установено е, че това намалява риска от ерозия на почвата и улеснява работата на агрегатите при работа по хоризонталите.

В сравнение с култиваторите и дисковите брани, те значително по-добре раздробяват почвата и заравняват обработената повърхност.

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

Начало/Агросъвети/Как се прави есенното наторяване на лозята

При поливни условия лозите се подхранват след цъфтежа, а при неполивни условия – рано напролет.

Когато искаме да облагородим вече съществуващо лозово насаждение или лози, то тогава можем да изберем от два начина – със зрели или пък зелени резници.

Лозарски плуг Култиватор Култивиране Дискова брана Фреза

Лозата може да се отглежда на различни почви, включително и на такива, където другите култури се развиват слабо. Най-подходящи лозя обаче са дълбоките, рохкави, бързо затоплящи се почви.

Вече на пазара има косачки и с палцев режещ апарат, както и ротационни косачки, които наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието.

В каталога ни ще намерите укрепващи системи за лозя от висококачествени, здрави и дълготрайни материали.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Отглеждане на лозя. Няма повече мистерии”

Leave a Reply

Gravatar